Lajme Vazhdon rritja solide e numrit të udhëtarëve në ANP “Adem Jashari”


04/09/2012

Gjatë tre mujorit të dytë të vitit 2012 ka vazhduar rritja solide e numrit të udhëtarëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Në prill kishte një rritje prej 7% në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar dhe numër nominal të udhëtarëve prej 119.484, në maj ngritje prej 10% dhe numër nominal të udhëtarëve prej 114.140 dhe në qershor poashtu ngritje prej 10% dhe numër nominal prej 131.983 udhëtarë.

Në gjysmën e parë të vitit, trafiku i udhëtarëve ka shënuar një ngritje prej 7% në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.Numri i operimeve gjatë muajve të tremujorit të dytë ishte -2, 4 dhe 5%. Numri i operimeve gjatë gjashtë muajve të parë ishte për 1% më i lart se në vitin e kaluar. Bartja e mallrave gjatë vitit deri në qershor ka pësuar rënie prej 2%.

Numri i operimeve gjatë kësaj periudhe ishte 3.072.

Number of operations by month

Kompanitë me më së shumti udhëtarë në renditje ishin Germanwings, Edelweiss, Belle Air Europe, Adria Airways, Belair, Easyjet, Austrian Airlines dhe Turkish Airlines, të gjitha me mbi 45.000 udhëtarë. Destinacionet me më së shumti udhëtarë në pjesën e parë të vitit ishin Cyrihu me 130.988 pasuar nga dy aeroportet në Stamboll me gjithsejtë 68.812, pastaj Mynihu me 57.834, Dyzeldorfi me 56.679 dhe Vjena me 54.992 udhëtarë.

Number of passengers by air carrier

 

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet