Lajme U realizua inspektim rutinor në ANP si pjesë e mbikëqyrjes së vazhdueshme të masave parandaluese të COVID-19


23/12/2020

Me Ministrin e shëndetësisë z. Armend Zemaj, realizuam një inspektim rutinor në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, si pjesë e procesit të mbikëqyrjes së vazhdueshme për zbatimin e masave parandaluese të përhapjes së COVID-19 sipas protokolleve shtetërore dhe ato të EASA që janë në fuqi.
  • Aktivizimi i tunelit automatik dezinfektues në hyrje të terminalit për çdo udhëtar;
  • Ndalimi i hyrjes në terminal i përcjellësve të pasagjerëve që nuk plotësojnë kriteret për të përcjellur pasagjerin deri tek sporteli në Check-In;
  • Mbajtja e maskave të udhëtarëve gjatë hyrjes dhe gjatë qëndrimit në terminal;
  • Mbikëqyrja e temperaturës trupore për çdo udhëtar në nisje përmes kamerës termike;
  • Prania e posterëve dhe mesazheve audio për respektimin e masave për mbajtjen e maskave dhe të distancës për pasagjerët;
  • Mbajtja e distancës para check-in-it dhe prania e zyrtarëve të sigurimit të aeroportit që orientonin udhëtarët për të gjetur më lehtë sportelin përkatës për check-in;
  • Respektimi i distancës ndërmjet udhëtarëve gjatë pritjes së bagazhit në shiritin në arritje;
  • Mbajtja e rendit dhe kontrolli i turmës së familjarëve që presin tek porta e daljes nga terminali.
  • Inspektimi i koordinimit të fluksit të udhëtarëve në qendrën e kontrollit të operacioneve (OCC).
Në përgjithësi konkluduam se respektimi i masave ishte në nivel të kënaqshëm.
سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet