Lajme Takim trepalësh i AAC-ve të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë


23/11/2016

Pamje nga vizita

Pamje nga takimi

Më 22 nëntor, Drejtori i Përgjithshëm i AAC-së, priti në një takim pune Drejtorin Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, z. Flamur Çelaj, i sapozgjedhur në këtë detyrë nga Qeveria e Republikës së Shqipërisë, dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë së Aviacionit Civil të Maqedonisë, z. Goran Jandreoski.

Z. Gjonbalaj uroi z. Çelaj për detyrën e re dhe ritheksoi zotimin e AAC-së për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit të shkëlqyer midis AACK-së dhe AACSH-së. Gjithashtu, falënderoi z. Jandreoski për bashkëpunimin e mirë midis autoriteteve tona, në përputhje me Memorandumin e Mirëkuptimit, të nënshkruar disa vjet më parë nga drejtorët e përgjithshëm të aviacionit civil të tre shteteve. Z. Gjonbalaj shtoi se, me qëllim të integrimit të plotë të vendeve tona në Hapësirën e Përbashkët Evropiane të Aviacionit, kërkohet një bashkëpunim më intensiv rajonal dhe shkëmbim i përvojave dhe stafit të kualifikuar në mbikëqyrjen e sigurisë së aviacionit.

Z. Çelaj  konfirmoi përkushtimin e tij personal dhe të AACSH-së për ta përkrahur Republikën e Kosovës në pjesëmarrje në të gjitha nismat e bashkëpunimit rajonal dhe pan-evropian në fushën e aviacionit civil, me theks të veçantë në nismën e EUROCONTROL-it për nënshkrimin e një marrëveshjeje rajonale me vendet e Ballkanit Perëndimor për koordinimin e aktiviteteve në kërkim-shpëtim. Me marrjen e detyrës së re, z. Çelaj shtoi se është duke punuar në përcaktimin e objektivave strategjike të AACSH-së, duke përfshirë thellimin e bashkëpunimit rajonal, e në veçanti me AACK-në.

Z. Jandreoski u zotua që edhe Republika e Maqedonisë do ta përkrahë Kosovën në integrimet evropiane dhe globale në fushën e aviacionit civil dhe se për këtë qëllim do t’i koordinojë veprimet e nevojshme me AACSH-në dhe partnerët tjerë në Evropë.

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet