Lajme Kryeministri Kurti dhe Ministri Abdixhiku vizituan AAC-në


18/05/2020

Në AAC sot kanë qëndruar Kryeministri në detyrë z. Albin Kurti dhe Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit z. Lumir Abdixhiku, me bashkëpunëtor. Ata u mirëpritën në ambientet e Autoritetit të Aviacionit Civil nga ushtruesi i detyrës i sapoemëruar i Drejtorit te Përgjithshëm, z. Arianit Islami, Bordi Mbikëqyrës i AAC-së dhe punonjësit e këtij Autoriteti.

Kryeministri Kurti tha se Qeveria është dhe do të jetë më shumë se partner karshi AAC-së dhe se përpjekjet nuk do të mungojnë për të mbështetur AAC-në. Kryeministri Kurti u njoftua se është shfuqizuar Rregullorja e brendshme e AAC-së e korrikut 2019. Duke i vënë theks nevojës për transparencë gjatë vendimmarrjes në institucione publike, Kryeministri Kurti shtoi se çkado që i duhet AAC-së do ta bëjnë me dhe jo anash AAC-së. Ai pohoi se aspekti shkencor e profesional është shumë i rëndësishëm në shtetndërtim ndërsa stafi i shkolluar në aviacion i punësuar në këtë institucion duhet të ruhet dhe të lihet i papenguar nga politika që të ushtroj detyra të rëndësishme në mbikëqyrjen e sigurisë së aviacionit civil dhe aspekteve ekonomike të mbikëqyrjes. Kryeministri shtoi se si Qeveri e Republikës së Kosovës duam ta forcojmë shtetin dhe për këtë arsye Aviacioni Civil është tejet i rëndësishëm për ne.

Ministri në detyrë Abdixhiku u shpreh të jetë i lumtur në mesin e AAC-së dhe i përgëzoi për punën e rëndësishme që kanë. Ministri Abdixhiku poashtu porositi AAC-në se atë dhe Ministrinë që drejton duhet ta shohin si partner për të përfaqësuar interesat e Republikës së Kosovës. Ai tha se kthimi i qytetarëve në Kosovë përmes rrugëve ajrore mbetet sfidë.

Z. Islami falënderoi dhe shprehu kënaqësi për vizitën e Kryeministrit Kurti dhe Ministrit Abdixhiku. Ai theksoi se kjo është vizita e parë që një kryeministër i bën AAC-së që nga themelimi dhe kjo na motivon dhe na obligon që të arsyetojmë besimin e dhënë. Ai e falënderoi Kryeministrin Kurti dhe Ministrin Abdixhiku për besimin e dhënë që si njëri ndër profesionistët e parë të aviacionit në Kosovë, të drejtojë këtë institucion me rëndësi.

Kryesuesi i Bordit Mbikëqyrës të AAC-së, z. Samet Dalipi duke çmuar lartë institucionin dhe punonjësit për profesionalizimin, cilësinë dhe përkushtimin e tyre përmendi edhe disa sfida për tejkalimin e të cilave kërkoi mbështetjen e Qeverisë.

Në përfundim të takimit, z. Islami theksoi përkushtimin e tij dhe të tërë punonjësve të AAC-së që të zbatojnë politikat e Qeverisë në fushën e aviacionit civil.

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet