Lajme Drejtori i përgjithshëm i AAC-së z. Berisha priti në vizitë deputetet Sala Berisha-Shala dhe Safete Hadërgjonaj anëtare të Komisionit Pralamentarë për ZHEITIZHR


19/07/2019

Komunikatë për Media

             Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil, Eset Berisha me bashkëpunëtorë priti në vizitë deputetet Sala Berisha-Shala dhe Safete Hadërgjonaj, anëtare të Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Berisha i informoi deputetet rreth sfidave të Autoritetit të Aviacionit Civil në rrafshin e brendshëm që ndërlidhen me mungesë buxheti të mjaftueshëm dhe zbatimin e reformës së administratës publike, ndërsa atë të jashtëm për shkak të mospranimit në organizata ndërkombëtare siç janë ICAO, ECAC, Eurocontrol dhe organizmat tjerë ne fushën e aviacionit. Drejtori Berisha, informoi deputetet edhe për zhvillimet e reja në marrjen e menaxhimit të hapësirës ajrore.

Përndryshe, siguria e aviacionit civil në vend është në nivel të lartë, kemi rritje të vazhdueshme të trafikut ajror vitin e kaluar rreth 115 mijë mbikalime, ndërsa numri udhëtarëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ” Adem Jashari” ka kaluar shifrën prej  2 milionë.

Kryetarja e Komisionit, znj. Berisha-Shala, tha se AAC është një institucion i veçantë i cili ka rëndësi jetike për funksionimin e aviacionit civil dhe se me punën e mirë ka arritur të gëzoj reputacion tek anëtarët e Komisionin Parlamentar dhe në shoqërinë civile  e cila merret me monitorimin e punës së tyre. Edhe deputetja Hadërgjonaj, tha se e ka përcjellur punën e AAC-së në disa legjislatura të Kuvendit dhe se u shpreh e gatshme të përkrahë kërkesat e AAC-së për mjete buxhetore shtesë, sipas kërkesave të arsyeshme.

Zyra për Marëdhënie me Publik

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet