Lajme Drejtori i Përgjithshëm z. Eset Berisha priti sot në një vizitë zyrtare Zëvendës Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë z. Jan-Alex Voss.


23/01/2020

z.Voss u interesua të informohej për së afërmi rreth zhvillimeve të aviacionit civil në Republikën e Kosovës në përgjithësi, mbarëvajtjen e operimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” dhe për procesin e normalizimit të hapësirës ajrore. Z. Voss  njëkohësisht u shpreh shumë i kënaqur që një kompani gjermane siç është “Eurowings” pjesë e grupit “Lufthansa”,  kishte dorëzuar letrën e  interesit për realizimin e fluturimeve në mes të Prishtinës dhe Beogradit, e cila u mirëprit nga të gjithë.

z.Berisha informoi zëvendës ambasadorin rreth sfidave të Autoritetit të Aviacionit Civil në rrafshin e brendshëm dhe atë ndërkombëtarë. Me tutje Z. Berisha e njoftoi z. Voss se Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës është duke punuar në mënyrë intensive së bashku me NATO-n dhe KFOR-in, në kuadër të takimeve të BANM (Balkans Airspace Normalization Meeting) për normalizimin sa më të shpejtë të hapësirës së ulët ajrore dhe hapjen sa më të shpejtë të korridoreve të reja ajrore. Normalizimi i hapësirës së ulët ajrore të Republikës së Kosovës  do të shpie në realizimin më të shpejtë të operimit të linjës ajrore në mes të Prishtinës dhe Beogradit, por edhe i linjave tjera në drejtim të shteteve fqinje. Z. Berisha në të njëjtën kohë e siguroi zëvendës Ambasadorin Gjerman se Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës do të jap përkrahjen e plotë në realizimin e këtij fluturimi nga kompania gjermane “Lufthansa”.

 

Zyra për Komunikm me Publik

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet