Lajme Drejtori i përgjithshëm i AAC-së, z. Eset Berisha në takim znj. Lendita Muhaxheri biseduan për mundesinë e hapjes të një qendre të fluturimit dhe zhvillimit të hedhjes nga ajri me parashutë


14/06/2019

Drejtori i përgjithshëm i AAC-së, z. Eset Berisha priti në takim znj. Lendita Muhaxheri, shtetase zvicerane e lindur në Kosovë, me të cilën diskutoi për iniciativën e saj për hapjen e një qendre të fluturimit dhe zhvillimin e aktiviteteve të hedhjes nga ajri me parashutë.

Znj. Muhaxheri prezantoi idenë e saj për hapjen e kësaj qendre në vendin tonë në të cilën do të zhvillohen aktivitete të fluturimit me balon dhe aktiviteteve te kërcimeve me parashutë nga ajri për entuziastë të vendit tonë si dhe të vendeve të ndryshme Evropiane. Ajo theksoi se gjate karrierës se saj si parashutiste ka vizituar shumë qendra të parashutizmit ne Evropë dhe më gjerë mirëpo karakteristikat e reliefit dhe bukuritë natyrore të Republikës së Kosovës janë dukshëm më atraktive dhe mjaft të përshtatshme për këtë veprimtari. Ajo potencoi se me këtë investim parashihet ndërtimi i një qendre trajnuese dhe objekteve përcjellëse për vendosjen e aeroplanëve dhe akomodimin e parashutistëve gjatë qëndrimit të tyre në vendin tonë.

Drejtori Berisha, mirëpriti idenë e znj. Muhaxheri, të cilën e informoi rreth kushteve dhe infrastrukturës në Republikën e Kosovës me theks të veçantë në prezencën e 14 fusha ajrore disa nga to edhe me pista të shtruara dhe te cilat janë mjaft të përshtatshme për këtë veprimtari. Është jetike zhvillimi i aviacionit të përgjithshëm civil në vendin tonë përmes iniciativave të tilla, prandaj ato gjithnjë do të kenë përkrahjen dhe mbështetjen maksimale të Autoritetit të Aviacionit Civil.

Zyra për Komunikim me Publik

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet