Lajme Drejtori i Përgjithshëm i AAC-së priti në vizitë zyrtare profesorin e Shkencave Aeronautike z. Nickolas D. Macchiarella


23/07/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil, Z. Eset Berisha me bashkëpunëtorë, priti në vizitë zyrtare profesorin e Shkencave Aeronautike z. Nickolas D. Macchiarella së bashku me studentët e tij, nga Universiteti Aeronautik Embry-Riddle (ERAU) të SHBA-ve.

Berisha i informoi mysafirët rreth të rejave dhe sfidave të Autoritetit të Aviacionit Civil në rrafshin e brendshëm që ndërlidhen me menaxhimin e hapësirës se ulët ajrore në Republikën e Kosovës si dhe zhvillimet dhe trendet në legjislacionin përkatës në fushën e operimeve ajrore me Sisteme të mjeteve ajrore pa pilot, të njohur edhe si drone.

Profesori Macchiarella informoi Drejtorin Berisha rreth projektit të udhëhequr nga ai dhe studentëve të ERAU te angazhuar ne zhvillimin e hartave  “ortomozaike” tre dimenzionale, të bazuara në imazhet e shkrepura nga kamerat e droneve.

Gjatë qëndrimit të tyre në vendin tonë profesori Macchiarella shpjegoi që kanë vizituar parkun arkeologjik të Ulpianës, kullat tradicionale në Isniq dhe Junik si dhe objekte të tjera të trashëgimisë kulturore në vend.

Universiteti Aeronautik Embry-Riddle është njeri ndër universitetet me një histori të gjatë dhe prestigjioze në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I themeluar në vitin 1925, Embry-Riddle sot numëron më tepër se 130,000 alumni të angazhuar në industrinë aeronautike si dhe zhvillimet në inovacion dhe siguri të industrisë aeronautike.

Ky program është i ofruar në partneritet me projektin e trashëgimisë kulturore pa kufi në Kosovë si dhe me Universitetin Amerikan në Kosovë.

Zyra për Komunikim me Publik

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet