Lajme Buletini 82 – shtator 2018


05/09/2018

Në Buletinin e shtatorit mund të lexoni:

 • Ministri i Infrastrukturës z. Pal Lekaj ka nënshkruar më 15 korrik 2018 në Katar Marrëveshjen për Shërbime Ajrore me këtë vend. Marrëveshja krijon bazën ligjore për fillimin e fluturimeve mes dy vendeve tona.
 • Studentët e Universitetit të Aeronautikës Embry-Riddle vizituan AAC-në
 • Hyn në fuqi Rregullorja nr. 03/2018 mbi përcaktimin e kërkesave për performancën dhe ndërveprueshmërinë e mbikëqyrjes për Qiellin e Vetëm Evropian
 • Ekspertë nga AAC-ja e Italisë mbështesin Kosovën në hartimin e strategjisë së aviacionit civil
 • Realizohet auditim i sigurisë në ASHNA
 • Rritje e numrit të udhëtarëve prej 9 dhe 13% respektivisht në muajt korrik dhe gusht në ANP “Adem Jashari”
 • Zyrtarë nga Kosova ndoqën punëtori për ndihmën shtetërore në aviacion
 • EASA publikon raportin vjetor të sigurisë së aviacionit në botë për 2017
 • Autorial nga Leonora Ibraj: Sistemet e Mjeteve Ajrore pa Pilot (SAP)
 • Intervistë me Dinor Kadrijajn: Në një nga studiot e famshme ligjore të aviacionit në Gjermani, gjetëm edhe një kosovar
 • Shpallen kompanitë ajrore më të mira të vitit 2018 sipas hulumtimit të Skytrax
 • Një pyetje: Pse pilotët e përdorin shprehjen “Roger” gjatë komunikimit?

Lexim të këndshëm!

سایت شرط بندی بازی انفجار با ضرایب بالا بهترین سایت پیش بینی فوتبال آموزش شرط بندی فوتبال سایت شرط بندی حضرات ریچ بت گاد بت سایت نیلی افشار سایت هات بت دنیا جهانبخت در شهروند بت آدرس سایت لایو بت در شهروند بت آدرس سایت تاینی بت در شهروند بت آدرس سایت یلماست بت در شهروند بت سایت ای بی تی 90 در شهروند بت پابلو بت در شهروند بت سایت هیس بت مهراد جمح ولف بت میلاد حاتمی در شهروند بت بازی انفجار چیست در شهروند بت آموزش بازی انفجار آدرس سایت شرط بندی حضرات بت پویان مختاری سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت بازی انفجار تاینی بت هیس بت سایت شرط بندی سایت شرط بندی یلماس بت ندا یاسی سایت شرط بندی سیب بت سایت جت بت سایت abt90 ساشا سبحانی سایت شرط بندی لایو بت آموزش بازی انفجار آموزش هک بازی انفجار الگوریتم بازی انفجار بهترین سایت بازی انفجار آنلاین دانلود اپلیکیشن بازی انفجار شرط بندی ترفندهای برد بازی انفجار روبات تشخیص ضریب بازی انفجار آموزش برنده شدن در بازی انفجار آدرس سایت بت هیس بت سایت مهراد جم جت بت سایت میلاد حاتمی آدرس سایت تاینی بت آدرس سایت لایو بت داوود هزینه آدرس سایت حضرات پویان مختاری آموزش حرفه ای بازی انفجار آموزش بازی حکم در پرشین بت آموزش پیش بینی فوتبال در پرشین بت بهترین سایت های شرط بندی ایرانی آموزش بازی انفجار تاینی هلپ آموزش بازی انفجار سایت هیوا نیوز اخبار سلبریتی ها تاینی نیوز google bahis online bahis siteleri casino FaceBook twitter آدرس جدید سایت بت فوروارد فارسی آدرس جدید سایت سیب بت بیوگرافی دنیا جهانبخت آموزش بازی انفجار آنلاین برای بردن سایت شرط بندی حضرات پویان مختاری سایت ای بی تی 90 ساشا سبحانی سایت پیش بینی فوتبال پرشین بت آموزش قوانین بازی پوکر آنلاین شرطی خیانت پویان مختاری به نیلی افشار سایت لایو بت داوود هزینه سایت پابلو بت علیشمس سایت تاک تیک بت سایت شرط بندی حضرات بت اپلیکیشن بت فوروارد دنیا جهانبخت کیست سایت شرط بندی هات بت دنیا جهانبخت سایت گاد بت نیلی افشار سایت شرط بندی فوتبال معتبر سایت شرط بندی فوتبال معتبر Pablobet